top of page

Sıkça Sorulan Sorular

A la carte reklam ajansı nedir?

Müşteriye yaratıcılık hizmetleri, medya planlama ve satın alma, müşteri yönetimi, pazar araştırması ve SWOT analiz v.b hizmetleri ayrı ayrı satın alma hakkı tanıyan ajanslardır. İstenilen hizmet kimi zaman sadece strateji hazırlama konusunda olabileceği gibi, kimi zaman marka oluşturma, kimi zaman da yaratıcı çalışmalar konusunda olabilmektedir. Kaynak: G. Senem Gençtürk Hızal, “Reklam Endüstrisinin Topografyası: Türkiye Örneği”, İletişim: Araştırmaları, 3(1-2): 105-131, 2005.

​​​

Kaç kişisiniz?

Sayılarımız sabit kalmıyor, biz keşfetmeyi seven gençleriz. Projenizini yapamayacak olsak önceden söyleriz. Büyük abilere saygımız sonsuz. Eğer kalabalık büyük bir ajans arıyorsanız, muhtemelen biz o ajans değiliz. 

Daha önce bizim sektöre iş yaptınız mı?

Yapmamayı tercih ederiz. Ayrıca hala aynı sektöre hizmet ediyorsak, maalesef sizinle çalışamayız.

Yusuf Aga Özdemir olarak hiç bir zaman birbirine rakip olabilecek iki firma ile aynı anda çalışmayı uygun bulmuyoruz. Ayrıca daha önce hiç gitmediğimiz bir yeri keşfetmenin heyecanı gibisi var mı? Biz her sene aynı tatil beldesine gidenlerden değiliz. Dünyayı geziyoruz. Bırakın sektörünüzü heyecanla keşfedelim!

Referans verebilir misiniz?

Seve seve. Müşterilerimizle her zaman aramızda dost ilişkisi olmuştur. Uzun yıllardır birlikte dostluk kurduğumuz müşterilerimiz var. Yeni referansımız olmak ister misiniz? :)

Başka ajanslarla da görüşüyoruz. Bize örnek çalışacaklar, siz de çalışır mısınız?

Üzgünüz. Konkur sevmiyoruz. Diğer müşterilerimize ve işimize olan saygımızdan ötürü örnek çalışma yapmıyoruz. Bizi anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz. 

Fiyat politikanız nasıl?

Fiyat politikamız yok. Bu konuyu politika olarak görmüyoruz. Müşterilerimize verebileceğimiz en dostça teklifleri vermeye önem veriyoruz. Hepsi bu. 

Ödülünüz var mı?

Evet, bazı derecelerimiz var. Ama en büyük ödüllerden henüz yok. Sizin işlerle alalım mı? Var mısınız? Ama lütfen söz verin, logoyu büyütmediğimizde kızmak yok.

Çalışmaya başladığımızda bizimle kim ilgilenecek?

Bizde herkesle iletişim kurabilirsiniz. Sizinle de hepimiz ilgileniriz, unutmayın iş birlikteliklerini dostluğa çevirmeye özen gösteriyoruz. Bizde ayrım yok. Ama iş takibi nasıl olacak diye soruyorsanız; merak etmeyin onu çok güzel organize ediyoruz. 

Peki ya sorun yaşarsak?

Umarım yaşamayız. Yaşarsak da karşınızda başka bir firma bulmazsınız. Başta neysek sonda da o'yuz. 

Gelen işleri beğenmezsek ne olacak?

Onu gerçekten bilmiyoruz. Daha önce böyle şeyler yaşamadık :)

Bizim şirketimiz bir aile şirketi, patronlarımız çok fazla işin içindeler. Bunu yürütebilecek miyiz?

Hepsiyle tanışmaktan memnuniyet duyarız, sorun yok:)

bottom of page